Rahvusvaheline debüüt ITF Suurbritannia futuurid 2003
Treener / mentorIvan Lendl
Loodus põllulLahe
LemmikvõteRistkohtu viil
Saavutused (peamised)• Andy Murray on kolmekordne suure slämmi meister, kellel on vöö all 2 Wimbledoni ja 1 US Openi tiitel.
• Andy Murray on oma karjääri jooksul võitnud 592 mängu, kaotades samal ajal 171.
• Ta saavutas maailma nr 1 kõrgeima edetabeli 2009. aasta augustis.
• Praegu on ta maailma 2. kohal (2016).
Karjääri pöördepunkt2012 US Openi finaal, kus ta alistas Novak Djokovici 5 setiga.

• Kas Andy Murray joob alkoholi: jah
  • Andy Murray ja tema vend Jamie Murray olid koolis kohal, kui toimus kurikuulus 1996. aasta Dunblane'i kooli veresaun.
  • 12-aastaselt võitis ta juunioride turniiri “Orange Bowl”. Ta alistas tšehhi Tomas Piskaceki 6-4, 6-1.
  • Kui ta oli 15-aastane, keeldus ta pakkumisest treenida “Rangeri jalgpalliklubi” juures, et keskenduda tennisekarjäärile.
  • Ta sündis defektse põlvekaelaga, mida nimetatakse ka kahepoolseks 'põlvekedraks'. Viga diagnoositi alles siis, kui ta oli 16-aastane.
  • Murray on kõigi aegade noorim Briti mängija, kes on 17-aastaselt Davise karikal mänginud.
  • Murray pälvis 2004. aastal “BBC noore spordiisiku auhinna” 2004. aastal, saades seega ainsa mitte-ingliskeelse preemia saajaks.
  • Murray 2005. aasta erakordne esitus katapulteeris ta 407. kohalt maailma 64. kohale ja vaadates tema esitust, pälvis ta „Šotimaa 2005. aasta spordiisiku“.
  • Murray lõpetas 2008. aasta maailma edetabelis 4. kohal ja pääses esmakordselt “Masters Cupile”. Ta kaotas Davydenkole poolfinaalis 5-7, 2-6.
  • 2009. aasta Wimbledoni väljaandes oli Murray osa ajaloost. Ta võitis Stanislas Wawrinkat viies setis 3 tunni ja 56 minuti pärast täielikult sissetõmmatava katuse all mängitud veerandfinaalmängus.
  • Murray võit Wimbledoni 2012. aasta väljaandes Marcos Baghdatise üle on rekord hilisõhtuni mängimiseks. Matš sai üle kell 23:02 BST.
  • Murray võitis 2012. aasta Londoni suveolümpiamängudel kulla, alistades finaalis Federeri ja tulles seetõttu esimeseks Suurbritannia isaseks, kes võitnud üksikmängus tennisekulla alates 1908. aastast.
  • Tunnustades teenistust tennisele, pälvis ta Sterlingi ülikoolis audoktori kraadiga „Sterlingi vabaduse“.